زندگی من

نقاشی – آفتاب پاییزی اثر John Arthu

هميشه يك نفر در طول تاريكي گذر دارد
هميشه يك نفر در آفتاب ساده پاييز مي خواند
.
جمعه سوم آبان ماه 87 -هنوز تب دارم
.
حدود ساعت 11 شب تبم شروع میشه و تا دم دمای صبح ادامه پیدا میکنه ..انگار این آنفولانزای لعنتی نمی خواد دست از سرم برداره …خوبیش اینه که با تب بهترین موسیقی که میچسبه موسیقی راک هستش خصوصا» از نوع آلترناتیو…
..
در بلاستم جمله ای رو از صادق هدایت گذاشتم که مربوط به کتاب «بوف کور» هستش

زندگی من بنظرم همانقدر غیرطبیعی ،نامعلوم و باور نکردنی میآید که نقش روی قلمدانی که با آن مشغول نوشتن هستم-گویا یکنفر نقاش مجنون وسواسی روی جلد این قلمدانی را کشیده -اغلب باین نقش که نگاه میکنم مثل اینست که بنظرم آشنا میآید -شاید برای همین نقش است ، شاید همین نقش مرا وادار به نوشتن میکند

..
میتونید کتابهای مرحوم هدایت رو از لینکهای زیر بصورت فایل «پی دی اف» دانلود کنید

http://www.4shared.com/dir/26179441/b1953fa7/_sharing.html

.
و اما یک ماهی از درگذشت یکی از اعضای گروه جاودانه «پینک فلوید» میگذره …بله بعد از «سید برت» نوبت نوازنده کیبورد گروه رسید «ریچارد رایت» در باب گروه پینک فلوید در بلاگهای متقدمترم نوشتم
.
Richard (Rick) Wright
http://en.wikipedia.org/wiki/Rick_Wright

ریچارد رایت یکی از بنیانگذاران گروه پینک فلوید، دوشنبه 15 سپتامبر 2008 در 65 سالگی درگذشت. داگ رایت سخنگوی پینک فلوید (که نسبتی با هنرمند ندارد) اعلام کرد: «ریک رایت بعد از مبارزه با سرطان در خانه اش در انگلستان درگذشت. خانواده او از شرح جزییات بیشتر درباره مرگش خودداری کرده اند.»

رایت اعضای گروه پینک فلوید یعنی راجر واترز و نیک میسون را در کالج کمبریج ملاقات کرد و در ابتدا گروه موسیقی اولیه شان به نام سیگما 6 را بنیاد نهاد. بعد از آن به همراهی سید برت، این چهار نفر در سال 1965 پینک فلوید را تشکیل دادند.

در ابتدای تاسیس پینک فلوید، رایت که فرزند یک موسیقیدان بود به همراهی سید برت فرزند یک زیست شناس / شیمی دان، خط دهنده موسیقی در گروه بودند.

گروه پینک فلوید تعدادی آلبوم انتقادی و پرفروش همچون «نیمه تاریک ماه» در سال 1973 که بیش از 40 میلیون نسخه فروش داشته است را منتشر کردند. ریک رایت در این آلبوم ترانه «The Great Gig In The Sky» و«Us and Them»را سروده است و بر روی تم حماسی تعدادی از ترانه ها نیز کار کرده است.

اما بعد از مدتی کشمکش بین واترز، رایت و دیوید گیلمور بالا گرفت و در هنگام ساخت آلبوم جاودانه The Wall، واترز بر اخراج رایت از گروه پافشاری کرد. نتیجه آن عدم حضور ریچارد رایت در آلبوم سال 1983 پینک فلوید یعنی»The Final Cut»بود.

رایت بعدها گروه «زی » را با دیوید هریس تشکیل داد و یک آلبوم به نام Identity را نیز منتشر کرد.واترز در سال 1985 پینک فلوید را ترک کرد و رایت مجددا با میسون و گیلمور آغاز به کار کرد که دو آلبوم The Division Bell و A Momentary Lapse of Reason نتیجه کار آنها بود.

audio file قسمتی از بداهه نوازی رایت در قطعه San Tropez از آلبوم Meddle

در جولای سال 2005 رایت ، واترز ، میسون و گیلمور در تور لایو 8 در لندن بعد از 25 سال در کنار هم کنسرتی را اجرا کردند…بله برای آخرین بار.
.

با تشکر از آقای کاوه رهنما – هارمونی تالک

حتما» سرگذشت «سید برت» را هم به قلم خانم «سحر شهاب » بخونید
http://www.harmonytalk.com/id/821

audio file برداشت یک از ترانه Love Song از آلبوم Barrett
آهنگ بالا رو گوش کنید …روحتون تازه میشه
Advertisements

About this entry