تب مراکشی

a
دوشنبه 29 مهرماه 87 – وقتی من تب میکنم
.
فکر کنم که نه یعنی مطمئن هستم که به شدت سرماخوردم یا یکنوع از اوون آنفولاتزا های مراکشی…از صبح دور جون دشمن آدم …تمام استخونام درد می کرد …حالا یهو هوس پیاده روی هم زد به سرم …یه 3 ساعتی کشان کشان مشغول پیاده روی بودم …..همین الان برگشتم خونه …و مدام به خودم میگم ..آخه این چه حماقتی بود؟؟؟
فکر کنم به استخوون درد …تب هم داره اضافه میشه …برم زودتر برای خودم یه چایی دم کنم شاید یه کمکی اوضاعم روبراه تر بشه …داشتم قدم میزدم که یک دفعه به یک بچه گربه کوچولو برخورد کردم…میدونی به یادم اومد که نباید فراموش کنم توی این شهر بزرگ علاوه بر ما آدمها ( خودمم حساب کردم) چد ملیون گربه …کبوتر…گنجشک و… زندگی میکنند… وبهتره ما به یادشون باشیم …خصوصا» که الان هوا سرد شده…یادمون باشه که با کمی دونه ریختن روی لبه پنجره …علاوه بر اینکه کار زیبایی انجام دادیم…میتونیم از صدای پرنده ها نردیک پنجرمون لذت ببریم
.
امروزه بسياري از روشهاي زندگي انسان منجر به آزار و يا نابودي حيوانات بي‌پناه شده است. گرچه انسان به واسطه تفكر برتر تسلط خود را بر سرنوشت بسياري از حيوانات تحميل مي‌كند، ولي اين تفكر مي‌تواند به شكلي تغيير نمايد تا فرزندان ما را از حضور حيوانات موجود امروز محروم نسازد
.
انجمن حمايت از حيوانات
http://www.iranspca.com
.
انجمن حمايت از حيوانات يك انجمن مردمي و زيست محيطي از گروه تشكل‌هاي غير دولتي است كه با شماره ثبت ۱۰۷۱۹ از ابتداي زمستان ۱۳۷۷ آغاز به كار نموده است.
انجمن حمايت از حيوانات پس از ۶ سال فعاليت در جلسه ماه نوامبر (آذرماه) ۲۰۰۵ پس از بررسي مدارك و فعاليت‌ها با اكثريت قاطع آرا به عضويت جامعه جهاني حمايت از حيوانات پذيرفته شد.
انجمن حمايت از حيوانات كه با نام بين‌المللي
IRAN S.P.C.A
به جهانيان معرفي شده است، تنها انجمن ايراني با هدف حمايت از حيوانات مورد آزار، بي‌پناه و در حال انقراض و تلاش براي ايجاد شرايط مطلوبتر زندگي براي حيوانات است.
.
.
مرامنامه انجمن حمايت از حيوانات
.
ممانعت از جور و ستم به حيوانات و جلب توجه عامه نسبت به حقوق حيوانات.
توسعه معلومات و تشويق افراد به كمك تعليمات انساني وشرافتمندانه در باره حقوق حيوانات، ايجاد مسئوليت فردي در قبال حيوانات در جهت تخفيف در آلام آنها تا حد امكان.
تلاش و همفكري در جهت تهيه و تدوين مقررات جديد منطبق با اوضاع اجتماعي روز، براي تصويب در مراجع ذي صلاح به منظور تامين رفاه كليه حيوانات.
اقدام در جهت تامين آسايش، بهداشت، غذا، آب و جاي كافي براي حيوانات.
نظارت بر نحوه استفاده از حيوانات به منظور پيشرفت علم، مسابقات و سرگرمي، شكار و تربيت، كشاورزي، توليد مثل، دامپزشكي، حمل و نقل و … به شكلي كه رفاه حال آنها در نظر گرفته شود.
امداد رساني به حيوانات در سوانح و حوادث پيش بيني نشده و فراهم نمودن امكانات
تغذيه، نگهداري و معالجه آنان تا ايجاد وضع عادي.
جلوگيري از تخريب زيستگاهها و انقراض گونه‌هاي جانوري.
جمع آوري و ساماندهي حيوانات ولگرد بدن صاحب.
مبارزه با شكار بي‌رويه، قاچاق فروش غير مجاز حيوانات.
جد و جهد مداوم براي ترويج مقاصد و مرام انجمن.
.
.
منم برم سراغ چای وچاره تب…..
Advertisements

About this entry