آش شله قلمکار و فلسفه !

شنبه 16 شهریور 1387
.
دیروز عصر با «امیر پیوند» یک سری به خیابان منوچهری و بورس چرم زدیم …خیلی وقت بود که میخواستم کیف دستیم رو عوض کنم…وقتش رسیده بود …بعد از یک سلسه جستجوی طولانی …و بحث در مورد موسیقی «بلوز و جز» و گشتن زیاد ..سوژه مورد نظر در آخرین فروشگاه پیدا شد و کیف مورد علاقه ام رو خریدم…در نهایت به افتخار موفقیتمون در زمان افطار …یک کاسه آش شعله قلمکار خوردیم که جای همه دوستان خالی
.
آش سبزی ( شیرازی ) یا همان آش شله قلمکار
کمابیش ههمون از استعداد شگفت انگیز شیرازی ها در طبخ غذاهای لذیذ خبر داریم و اما طرز تهیه این آش
مواد لازم برای 8 الی 10 نفر
سیزی آش- یک کیلو تره– جعفری– گشنیز– اسفناج – ترخون
شیرازی ها مثلا برای این مقدار آش فقط تره و ترخون حدود 500 گرم میریزند . بعنی مقدار سبزی آش آنها خیلی کم است
یک لیوان لوبیا قرمز یا چیتی
یک لیوان نخود
دو لیوان عدس
همه حبوبات را از دو روز قبل خیس کنید و مرتب آب آنرا عوض کنید . اينكار باعث قوام آمدن و لعاب دار شدن آش ميشود و نهايتا اش بسيار لذيذ تر ميشود .
خرده برنج آشی دولیوان از دو روز قبل خیس کنید تا خوب وا برود و حلیم شود
گوشت گوسفند یا گوساله 750 گرم الي 1 كيلو
سیر چند حبه نیمساعت قبل خیس کنید تا راحت پوست کنده شود گرد
فلفل سیاه به اندازه دلخواه
طرز تهیه
سیزی آش را پاک کنید . لای تره ها را هنگام پاک کردن حتما دست بکشید تا گل و کود از داخل آن بیرون بیاید . سر به هم چسبیده و زرد آن را هم حتما قطع کنید که وسط آن گل دارد . جعفری ها و گشنیزها و اسفناج را وقتی برای آش استفاده میکنید لازم نیست فقط برگ آن جداکنید بلکه میتوانید به صورت ساقه های بلند پاک کنید . ترخون هم اگر فصلش نبود از خشک آن میتوان استفاده کرد .
عدس را جدا و نخود و لوبیا را جداگانه بپزید . گوشت را جداگانه با آب و پیاز وسیر و زردچوبه و کمی نمک بپزید و بعد از سرد شدن ریش ریش کنید . میتوانید کمی از آب گوشت را نیز برای پختن حبوبات و برنج بکار برید .
حالا خرده برنج اشی را جداگانه داخل قابلمه یزرگ و جا داری بپزید وقتی وا رفت همه مواد را با هم یکجا ریخته و آنقدر بپزید تا حلیم شوند .و طعم همگی داخل هم شوند وسپس نمک آنرا بچشید. آنقدر باید با شعله کم بجوشد تا کش بیاید . آین آش چاشنی خاصی ندارد و با گرد فلفل سیاه و کمی پیاز داغ سرو میشود .
برای پختن این آش نباید عجله کرد . جهت کش آمدن آش : حتما در اواخر پخت باید شعله را ملایم کرد و مدت بسیار طولانی آنرا روی شعله قرار داد و در صورت امکان هر چند دقیقه یکبار آنرا کاملا هم زد . اگر حوصله و فرصت کافی ندارید دنبال پختن این آش نباشید
.
سپس به همراه سیما ،راشنو و شهرام برای شام رفتیم رستوران دوست داشتنی و البته خیلی شلوغ خانه کوچک
.
پیتزای مورد علاقه من پیتزای پپرونی هستش که بطرز کاملا» افراطی و متعصبانه ای در تمام رستورانهای سرار دنیا سفارش میدم …علی رغم سعی دوستان هیچ وقت هم نظرم عوض نشده …بقول مهسا …پیتزای پپرونی جزو » تحجرات» من هستش….!!!!ا
.
طرز تهیه ی پیتزای پپرونی
http://en.wikipedia.org/wiki/Pepperoni
.
مواد لازم
.
نان پيتزا ۱عدد
مايه ماكاروني ۴قاشق غذاخوري
پنير موزارلا (خرد شده) ۲/۱ پيمانه
كالباس پپروني (نوعي كالباس پرادويه) ۶ورقه نازك
پنير پارمزان (رنده شده) ۱ قاشق غذاخوري
نعناي تازه ، فلفل دلمه ي سبز و زيتون بدون هسته
مقداري پنیر رنده شده براي سطح پيتزا
.
طرز تهيه
.
خمير پيتزا را داخل ظرف مخصوص پيتزا قرار دهيد
و روي تمام سطح خمير را با فاصله ۲سانت از دور
تا دور خمير از اين مايه پر كنيد . سپس روي سطح
آن را از پنير موزارلا پر كنيد . و روي آن پپروني ،
فلفل سبز و زيتون را كه با هم مخلوط كرده ايد بريزيد
. در پايان جعفري و پنير پارمزان را روي پيتزا پخش
كنيد . پيتزا را براي ۴۵تا ۶۰ ثانيه در دماي بالاي
مايكرو فر قرار دهيد تا اينكه پنيرها كاملاً آب شوند
. اگر بخواهيد پيتزا را در فر بپزيد بايد آن را در دماي
۳۵۰درجه ي فارنهايت فر براي مدت ۵تا ۷دقيقه قرار
دهيد .ا
.
.
خوب چه اشکالی داره که من هم به استاد بزرگ ترجمه های فلسفی وادبی و نویسنده ارزشمندمون- استاد نجف دریابندری- تاسی کنم و گاهی در مورد آشپزی بنویسم؟
.
توي كارنامه و سوابق بلند دریابندری از ترجمه رمان و معرفي نويسندگاني مثل اي.ال دوكتروف و كازوئو ايشي گورو(در مورد کتاب بازمانده روز این نویسنده توضیح مفصل دادم رجوع کنید به مطالب یکی دو صفحه قبل) پيدا مي‌شود تا ترجمه كتب فلسفي و طنزنويسي و البته كتاب آشپزي! بله، نجف دريابندري كتاب «مستطاب آشپزي» هم نوشته؛ يك كتاب درجه يك درباره غذاها، تاريخچه‌شان، ارتباطشان با فرهنگ و ادبيات و البته دستور پختشان.
بقيه كارهاي دريابندري هم درجه‌يك است. نجف متولد 1308 آبادان است، تا كلاس سوم دبيرستان بيشتر مدرسه نرفته. ناصر تقوايي رفيق كودكي‌هايش است. در جريان كودتاي 28 مرداد زندان رفته و تا دلتان بخواهد كتاب ترجمه كرده.
.
نجف دريابندری مترجمی است که حضورش در طول چهل پنجاه سال اخير، يعنی از زمان انتشار کتاب «وداع با اسلحه» در سال هزار و سیصد سی یک تا کنون، همواره احساس شده و آثار پديد آمده از سوی او زبان فارسی را پربارتر کرده است. هرچند بيشتر به عنوان مترجم شهرت دارد اما وی دارای هنرهای متعددی است و گستره کارش، از ادبيات تا فلسفه را در بر می گيرد و گهگاه گوشه چشمی نيز به طنز نشان می دهد. مقدمه هايی که او بر پاره ای آثار ادبی جهان مانند «بيلی باتگيت»، «پير مرد و دريا»، «هکل بری فين» و «بازمانده روز» نوشته، از يک سو و آثاری مانند «درد بی خويشتنی»، «تاريخ فلسفه غرب» و «متفکران روس» از سوی ديگر وسعت ميدان عمل او را نشان می دهد. در اين ميان کارهای گهگاه مطبوعاتی اش نيز اثری چون «چنين کنند بزرگان» پديد آورده است که از طنزهای ماندگار زبان فارسی است. بنابراين ما در برخورد با دريابندری تنها با مترجمی که کسب و کارش ترجمه است رو به رو نيستيم؛ با نويسنده ای سر و کار داريم که در پی ادای مقصود و شناساندن ژانرهای ادبی گوناگون، بيشتر به ترجمه روی آورده است.
دريابندری متولد 1308 خورشيدی آبادان است و اکنون77 سال دارد. او مردی نسبتاً درشت اندام، خوش چهره و نکته سنج است. محضر شيرينی دارد و دوستانش هرگاه خودش را پيدا کنند، محضرش را بر آثارش ترجيح می دهند. زبان رسا، ذهن روشن، طنز جاندار و تفکر عميق، محضر او را برای دوستانش گرم و آموزنده می سازد. گپ و گفت با او به خاطر نکته سنجی هايش شيرين است و خنده های قاه قاهش آن را شيرين تر می کند.
.
تألیفات
فلسفه روشن‌اندیشی
کتاب مستطاب آشپزی
و….
ترجمه

پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی
تاریخ فلسفه غرب اثر ویل دورانت (در موردش یک بلاگ مفصل نوشتم که در حدود ده صفحه قبل میتونید بخونید
یک گل سرخ برای امیلی اثر ویلیام فاکنر
وداع با اسلحه اثر ارنست همینگوی
چنین کنند بزرگان اثر ویل کاپی -عنوان اصلی: انحطاط و سقوط تقریباً همهٔ افراد
قدرت اثر برتراند راسل
رگتایم اثر ادگار لورنس دکتروف
تاریخ فلسفه غرب اثر برتراند راسل
بیگانه ای در دهکده اثر مارک تواین
معنی هنر اثر ایزا برلین
ماجراهای هکلبری فین اثر مارک تواین
فلسفه روشن اندیشی اثر ارنست کاسیرر
گور به گور اثر ویلیام فاکنر
بیلی باتگیت اثر ادگار لورنس دکتروف
آنتیگونه
پیامبر و دیوانه اثر جبران خلیل جبران
بازمانده روز اثر ایشی گورو
و…..
.
.
.
دوست عزیزی این سایت رو بهم معرفی کرد که بازدید از اون رو بهتون توصیه میکنم و امیدوارم ازش استفاده کنید- در مورد این سایت بعدها صحبت میکنم
.
http://www.rei-ki.ir
Advertisements

About this entry